Ayva’nın inanılmaz faydaları

1- Çocuklarda ishali keser:

1 çay bardağı suyun içinde 5 – 6 tane ayva çekirdeğini 10 dakika süresince kaynatılıp ılıdığında içirilir ve ishalin kesilmesi sağlanır.

2-Cilt hastalıklarına iyi gelir:

Yukarıda ishal için verdiğimiz çay aynı zamanda cilde uygulandığında dudak çatlamaları, egzama, meme ucu yaraları ve yanıkların tedavisinde kullanılır. Cilde pamukla sürerek kırışıklıklarında azalmasını sağlayabilirsiniz.

3-Ayva çekirdeğinin öksürüğe faydası:

1 bardak ılık suya 1 avuç ayva çekirdeği ekleyin ve jel gibi olana kadar suda bekletin. Bu su tüketildiğinde öksürüğün ve bronşit rahatsızlığın azalmasında etkilidir.

4-Ayva çekirdeğinin yanığa faydası:

Yarım su bardağı suya ayva çekirdeklerini ekleyin ve bekletin. Bu su ile yanık oluşmuş bölgelere pamukla pansuman yapın. Aynı zamanda yanık izlerini geçirmede de faydası vardır.

5-Doğum sonrası çatlakları gideriyor:

Suna Dumankaya ayva çekirdeği kürü ile doğumdan sonra oluşan çatlakların gittiğini dile getiriyor. İlk olarak 1 adet ayvanın çekirdeklerini çıkarın, Yarım bardak suyun içerisine çekirdekleri ekleyip geceden sabaha kadar bekletin. Sabaha kadar beklemiş olan karışımı süzgeçten geçirin, 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi suyu ilave edip karıştırın.

6-Enfeksiyon riskini azaltır:

Ayva çekirdekleri ezilerek bal ile karıştırılıp tüketilir. Enfeksiyon riskini azaltan bu karışım vücudunuzu birçok hastalığa karşı da korumaktadır. Bu karışım aynı zamanda mide, bronşit, öksürük ve bağırsaklarda oluşabilecek sorunları da giderir..

(Alıntı)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!